Фітнес

Як в віджиманнях акцентувати навантаження на кожній ділянці грудних м’язів

Віджимання від горизонтальної поверхні – саме доступне і просте вправу. Напевно немає на світі людини, яка б не був знайомий з цією вправою. Його історія життя кожного починається якщо не з дитячого саду, то зі шкільної лави точно. А хто служив в армії, той ніколи не забуде як весело, вранці дружно штовхати земну кулю.

Звичайно ж для досвідчених атлетів віджимання вже стали простим і далеко не пріоритетним вправою. Але варто перш ніж робити висновки відзначити ряд переваг віджимань і їх позитивних якостей:

 • Простота виконання. Що дає можливість потренуватися в будь-який час і в будь-якому місці.
 • Відмінно підходять в якості розминки, затримки або для зарядки.
 • Добре зміцнюють м’язові групи: немовлята, трицепси, дельти, а також м’язи корпусу тіла, які виступають в ролі стабілізаторів.
 • Відмінна вправа для загальної фізичної підготовки, а також на початковому етапі тренувань.
 • У свою чергу віджимання в класичному вигляді можна ускладнити, і тут мова піде вже про прогресії навантажень.
 • Також варто відзначити, що в віджиманнях навантаження можна змістити таким чином, що б в роботу включалися потрібні м’язові групи.

Види віджимань

На каналі є відео про найбільш ефективних видах віджимань, націлених як на опрацювання грудних м’язів і трицепсів, також і на зміцнення кистей.

Віджимання для різних областей грудних

Щоб при віджиманнях працювали Переважно грудні м’язи, руки необхідно поставити в 2 рази ширше плечей, а рухи виконувати в межах амплітуди. Але це ще не все. Навантаження також можна акцентувати на конкретній області грудних. Для цього знадобиться якась опора. В домашніх умовах нею може служити диван, наприклад.

Джерело: www. istockphoto. com

 1. Варіант на центральному зображенні передбачає звичайні горизонтальні віджимання, які максимально задіюють грудні м’яз.
 2. Варіант зліва – руки на опорі. Допомагає акцентувати навантаження на нижній області грудних.
 3. І крайній правий варіант дозволяє максимально в віджиманнях навантажити верхню частину грудних м’язів. При цьому на опори вже стоять ноги.

Висновки і рекомендації про віджиманнях для грудних

Отже підводячи підсумок слід нагадати низку рекомендацій, які дозволять в віджиманнях акцентувати навантаження саме на грудних м’язах.

 • Руки варто поставити приблизно в 2 рази ширше плечей.
 • Рух виконувати в межах амплітуди, руки не випрямляти в ліктях, щоб навантаження постійно була присутня в грудних м’язах, не даючи їм розслаблятися.
 • Для акцентування навантаження на конкретній області грудних варто використовувати опору. При цьому вона повинна бути такої висоти, щоб віджимання виконувалися під кутом приблизно 45 градусів.
 • Підходи і повторення варто визначити для кожної людини індивідуально, залежно від рівня тренованості і бажання атлета. Але по суті виконуються на максимум.