Відносини та любов

Як розподілити обов’язки в сім’ї?

Чи можна у відносинах уникнути конфліктів через побутових питань? Варто розділяти роботу на чоловічу і жіночу?

Ще вчора ви воркували як голубки, а сьогодні роздратовано з’ясовуєте, чия сьогодні черга мити посуд. Що ж, вас можна привітати: ви вступили в ту фазу відносин, які зроблять вас ще ближчими і ріднішими один одному. Якщо, звичайно, ви не поб’єте горщики з-за розподілу домашніх обов’язків.

Чому важливо про це домовлятися?

Хочемо ми цього чи ні, «битовуха» займає величезне місце в нашому житті. І якщо раніше прибирання-прання-готування вважалася суто жіночою справою, то зараз ситуація докорінно змінилася. Сучасна жінка, яка працює і яка будує кар’єру, просто фізично не в змозі утримувати будинок в ідеальному стані. Але стереотипи про те, що домашня робота – це справа тільки дружини, все ще існують. Здорово, якщо ваш чоловік не належить до категорії домостроевцев і охоче допомагає по дому. Але навіть у цьому випадку важливо розмежувати зони відповідальності – щоб кожен розумів, за яку ділянку роботи він відповідає.

Найлегше про це просто домовитися. Розписати список домашніх справ і розподілити їх по всім домочадцям. Незалежно від гендеру.

Як переконати чоловіка допомагати по дому?

Вагомі аргументи

Для кожного вони свої. Один чоловік погодиться з тим, що його друга половинка дуже втомлюється, тому йому треба підключитися до домашньої роботи. Інакше можна довести, що за ті дві години, що дружина провела за прибиранням, вона могла б заробити кругленьку суму. Третій буде ошелешений, якщо йому показати, скільки коштує праця домробітниці, і скільки ваша сім’я може заощадити, якщо буде справлятися без найманої робочої сили. Шукайте ті слова, з якими вашому благовірному буде складно не погодитися.

Ніяких ультиматумів

Не варто його пиляти, змушувати або вимагати. Цим ви викличете тільки зворотну реакцію: чоловік займе глуху оборону і придумає масу причин, чому він не може займатися домашній господарством. Покажіть йому, що ви потребуєте допомоги, і в його підтримці. Кожному чоловікові хочеться бути мужнім і допомагати. Проста фраза: «Допоможи мені, я без тебе не впораюся! » творить чудеса.

Заохочуйте

Всякий раз, коли він не забуде винести сміття або включити пральну машину, просто подякуйте його. Показуйте, що ви цінуєте його праця, що ви помічаєте його старання. Звичайно, не варто співати дифірамби приготовленої їм вівсянці, але сказати звичайне «дякую, було дуже смачно» буде доречно.

Введіть бонуси

Чому б не домовитися, що після генерального прибирання чоловік відправитися в лазню з друзями, а ви – в салон краси? Будь-яку справу, особливо нудне або нелюбиме, можна зробити більш приємним, якщо пообіцяти собі якийсь бонус.

Немає жіночих і чоловічих обов’язків

Якщо у вас виходить заробляти гроші, а у чоловіка – пекти пиріжки, немає жодної проблеми в тому, щоб кожен займався тим, що у нього краще виходить. Зрештою, проявляти свою чоловічу сутність можна не тільки приносячи в будинок мамонта, але і підтримуючи і захищаючи, приймаючи важливі рішення і піклуючись. Тому постарайтеся для початку з’ясувати, який вид обов’язків краще підходить кожному з вас за темпераментом і складу особистості. Якщо чоловікові подобається пилососити, а вам лагодити комп’ютер, буде здорово, коли кожен займеться тим, що йому до душі.

«Битовуха» як шанс зблизитися

Постарайтеся частину домашньої роботи робити разом. Наприклад, удвох мити люстру або перебирати речі в шафі. Тоді саме нудне заняття перетворитися в ще один спосіб провести час удвох і навіть краще пізнати один одного. Складаючи речі на поличку, ваш чоловік може раптом почати згадувати, як він у дитинстві відпочивав у літньому таборі, а ви розповісте забавну історію зі свого студентського минулого. Можливо, якраз під час спільної прибирання ви почнете планувати свою відпустку або придумати, що подарувати друзям свято.

А як ви ставитеся до поділу домашніх обов’язків? Чи згодні ви з тим, що і чоловік, і жінка повинні щось робити по дому? Розкажіть свою думку в коментарях!

Дякуємо за лайк і підписку на мій канал

Чекаю ваших коментарів!

Буду радий бачити вас на моєму каналі YouTube

Також ви можете прочитати ще кілька моїх статей: