Планети

Види зірок, сущетсвующие у всесвіті

Ви знаєте, які є види зірок? Давайте трохи розберемося в цьому. Не секрет, що все різноманіття нашого світу поділяють на певні групи по тим чи іншим параметрам і властивостям. Власне кажучи, космічні тіла не виняток.

Як відомо, зірки, в першу чергу, ділять на спектральні класи. Що дозволяє дізнатися про їх багато. Наприклад, абсолютну величину, склад і т. д. Зрозуміло, для того, щоб згрупувати світила, знадобилося багато часу і праці вчених. На початку 20 століття, завдяки діяльності двох астрономів, з’явилася . Що важливо, на ній відображені зоряний спектральний клас, колір, температура і етапи еволюції. Простіше кажучи, характеристика світил. Безумовно, це одна з найважливіших робіт у вивченні та дослідженні життя зоряних об’єктів. Можна сказати, що вона є основою для їх розподілу на типи.

Які види існують зірок

Отже, виділимо основні види зірок:

 • Світила головної послідовності – на цьому етапі вони проводять до 90% всього свого життя. Головним чином, основні термоядерні реакції пов’язані з горінням водню. В результаті чого формується гелиевое ядро.
 • Коричневі карлики – цікавий тип субзіркових об’єктів. В їх ядрі також протікають термоядерні реакції, але основі лежить горіння легких елементів. Наприклад, бору, літію, берилію або дейтерію. Тому тепловиділення і випромінювання у подібних тіл швидко закінчується. Що, відповідно, призводить до їх охолодженню, а потім перетворення в планетоподібні об’єкти.
 • Червоні карлики відрізняються довгою тривалістю життя, оскільки горіння водню в них проходить повільно. Ймовірно, тому червоних карликів більше інших зоряних тіл у Всесвіті. Хоча через повільних процесів і слабкого випромінювання, вони не видно з нашої планети без спеціальних приладів.
 • Червоні гіганти утворюються після того, як згорить весь водневий запас, що призводить до гелієвої спалаху і розширенню зірки.
 • Білі карлики мають малу масу. Можна сказати, це залишок від червоних гігантів, скинувших свою оболонку. При вибуху починається процес горіння вуглецю і кисню. Світило збільшує атмосферні межі, швидко втрачає газ і перетворюється на білий карлик.
 • Надгіганти – масивний тип світил, які відбуваються всередині реакцій швидко залишають стадії головної послідовності. Для них характерна низька температура, але високий показник світності.
 • Змінні зірки – це ті, у яких хоча б раз за весь життєвий цикл змінювався блиск. Найчастіше це пов’язано з внутрішніми процесами. Однак і зовнішні фактори можуть вплинути на зміну блиску. Приміром, якщо зоряне світло пройде крізь гравітаційне поле.

Крім цього, виділяють і інші види зірок:

 • Нові зірки – це особливий тип змінних, з досить різкою зміною блиску. Власне кажучи, стрибки світності провокують спалахи тіла з різними амплітудами.
 • Наднові – це ті, які на кінцевому етапі еволюції вибухають. Причому їх вибух або спалах дуже потужні.
 • Гіпернові або простіше кажучи, великі наднові зірки. Після того, як джерела підтримки термоядерних реакцій вичерпуються, відбувається колапс. Що цікаво, сила і потужність їх неминучого вибуху перевищує звичайних наднових приблизно в 100 разів.
 • LBV (Яскраві блакитні змінні) або змінні типу S є пульсуючими гипергигантами. Для них властиві неправильні зміни блиску з коливаннями від 1 до 7 m. Правда, це дуже рідкісні та недовго живуть зірки, які завжди оточують туманності.
 • ULX (Ультраяскравих рентгенівські джерела) – космічні об’єкти, що володіють сильним рентгенівським випромінюванням. Їх змінність може варіюватися від секунд до декількох років. Ймовірно, що їх джерелом випромінювання є чорна діра. Насправді, мало вивчені, рідкісні.
 • Нейтронні зірки, насправді являють собою освіти з нейтронів (нейтральних субатомних частинок). Оскільки ці частки сильно стискаються силами гравітації, то щільність світил також дуже висока. Між іншим, її частину порівнюють із середньою щільністю атомного ядра. І це при тому, що радіус нейтронних об’єктів становить від 10 до 20 км, а маса дорівнює приблизно 1,5 сонячних мас.
 • Подвійні зірки або системи відрізняються, головним чином, тим, що складаються з пари світил, пов’язаних між собою силами гравітації. На подив, наша Галактика наполовину складається саме з подвійних зірок.
 • Унікальні (об’єкт Стефенсона-Сандьюлика) – це подвійна затменная система зірок. Один з компонентів становить масивне світило з високою температурою і светимостью, а інший невелике тіло (може бути нейтронним освітою або навіть чорною дірою). В результаті взаємодії компонентів відбувається сильне рентгенівське випромінювання. На даним момент, до унікальним відноситься лише одна система SS 433.

Об’єкт Стефенсона-Сандьюлика (SS 433)

Як видно, види зірок нашої можуть бути різні. Варто відзначити, що вони відрізняються один від одного по своєму зоряному розміром і масою, складу, температурі, відстані до нас і іншим характеристикам.