Квіти

Що таке цветик-семицветик? Вигадка письменника?

«Лети, лети, пелюстка, через Захід на Схід. . . » – багато хто з нас прекрасно пам’ятають ці чарівні слова з дитячої казки. За сюжетом, за добру справу дівчинці дістається квітка, виконуючий бажання. Потрібно лише відірвати пелюстка, вимовити таке заклинання і дути на нього – тоді відразу ж збудеться все, що захочеш, будь то навіть миттєве переміщення на Північний полюс!

Адже ти теж мріяв про таке квітці, правда?

Але тільки, будучи дорослим, задаєшся питанням: «А що це за квітка? Є його справжній прототип? ».

Малюнок 1. Мультфільм “Цветик-семицветик” 1948р.

Виходячи з колірної гами, навряд чи, в природі знайдеться щось подібне. Ти ж пам’ятаєш, з яких кольорів складається цветик-семицветик? Кольору квіточки-семицветика – це стандартна палітра веселки. Чому саме веселка? Точніше, чому саме в райдужному порядку – починаючи з червоного і закінчуючи фіолетовим? У багатьох дитячих історіях слідом за дощем, як якоїсь скрутній хвилиною, на все небо з’являється веселка – символ радості і веселощів. І тут автор, мабуть, вирішив використовувати подібну «метафору» – подарувати героїні таку барвисту, дивовижну річ.

Але повернемося до головного питання: «чи Існує подібність квіточки-семицветика? ». Існує! І це найпростіша ромашка.

Дивись:

  • Форма чарівної квітки абсолютно така ж – тонкий довгий стебло без явних листя, кругла жовта сердцевинка і кілька подовжених пелюсток.
  • А пам’ятаєш, як ми вважали ромашку чимось незвичайним? «Любить – не любить. До серця пригорне – до біса пошле. . . » – так зване ворожіння, де по черзі зриваєш пелюстки, вимовляючи фразу, і сдуваешь їх, і на якій фразі залишиться останній пелюстка, тому і бути.

Може бути, і у дівчинки Жені в казці Катаєва була звичайна з вигляду ромашка, а її різнобарвність – це просто фантазія? Адже якісь речі в наших захоплених очах часто стають набагато красивіше, ніж вони є насправді. Як вважаєш?

Малюнок 2. Цветик-семицветик в нашому поданні