Батькам

Підтверджено: відеоігри підвищують інтелект дітей. На відміну від телебачення та соцмереж

Новина, яка дозволяє батькам якоюсь мірою розслабитися і видихнути: відео та комп’ютерні ігри не так небезпечні для дитячої психіки, як ми боялися. Більш того, навіть корисні в певних дозах – вони підвищують інтелект дітей. А от телебачення та соцмережі – ні.

Вчені, на цей раз шведські провели двоетапне дослідження, в якому взяли участь 5000 хлопчиків і дівчаток з США. Вчені вивчали вплив телебачення, соцмереж і відеоігор на когнітивні здібності дітей. Спочатку за допомогою тестів визначили інтелект 9-10-річних реципієнтів, з’ясували, скільки часу вони проводять в соцмережах, за іграми і біля телевізора, ну і провели відповідну кореляцію вимірів.

Через два роки процедуру повторили. Врахували всі генетичні особливості дітей, спосіб життя сім’ї, освіта і доходу батьків. І вийшло, що в середньому діти витрачали на відеоігри 1 годину, на соцмережі 1 годину і на телебачення 2,5 години в день.

Єдине, що мало вплив на зростання інтелекту дітей, були відеоігри. Причому, у дітей, які грали довше середньостатистичного години, показник IQ за два роки зріс на 2,5 пункту більше, ніж у середньому в інших дітей, що взяли участь в дослідженні. Телебачення і соцмережі не надають ні позитивного, ні негативного ефекту на загальні когнітивні здібності навіть у разі сильного захоплення ними.

Висновки шведських вчених були опубліковані . І їх цілком можна вважати втішними для більшості батьків.

Однак, важливо розуміти, що в даному дослідженні мова йшла про відеоігри з мінімальним рівнем агресії. В основному це ігри типу Майнкрафта та іншої творчої тематики.

З приводу відеоігор з високим рівнем жорстокості вчені теж проводили не так давно , і прийшли до однозначного висновку: жорстокі відеоігри руйнівні для психіки дітей будь-якого віку, вони провокують в них, особливо у хлопчиків, насильницьке поведінка зі схильністю до руйнування.

– Ангеліна Реймхе