Відносини та любов

Перевір чи здорові ваші відносини

Які риси характерні для здорових і щасливих спілок? Чи є загальні ознаки у благополучних стосунків? Досить часто при фразі «здорові відносини» уява малює ідеальну картинку. Як двоє, побравшись за руки, дивляться один на одного з любов’ю і обожнюванням, ніколи не сперечаються, сходяться в думках щодо всіх питань і кожну вільну хвилинку проводять разом.

Чи багато ви бачили таких пар? Швидше за все – ні. Але якщо зовні стосунки виглядають зовсім не ідеальними, це не означає, що вони хворі. Спробуємо прояснити, які відносини можна назвати здоровими.

Повага до думки партнера, але не угодовство

Психологи завжди насторожуються, якщо пара, яка прийшла на прийом, каже, що між ними ніколи не буває суперечок. Адже дві людини з різними характерами і життєвим досвідом, навіть проживши все життя разом, в чомусь, так розходяться в думках. Це нормально – бути різними, але при цьому, знаходити можливість домовлятися з важливих для обох тем. Відсутність спорів може говорити про те, що один в парі просто боїться бути відвертою, а інший – занадто категоричний, щоб прислухатися до думки партнера. Відстоювання своєї позиції у важливих для вас моментах і бажання зрозуміти, на чому заснована позиція партнера – один з вірних ознак здорових відносин.

Баланс між загальним простором і особистими інтересами

Повне розчинення в партнері типово для токсичних відносин. У здорових ж кожен повинен мати свою особисту територію – це може стосуватися роботи, уподобань, кола спілкування і так далі. Вам добре бувати разом, але ви раді, що ваш улюблений має своє хобі, яке приносить йому задоволення. Коли він їде на рибалку або грає в мережеву гру, ви не сумуєте і не сидите з надутим виглядом. Адже і у вас є цікава справа, яка захоплює вас повністю. Ні у вас, ні в нього не виникає ревнощі до друзів або родичів.

Турбота не тільки про партнера, але і про себе

Ви вважаєте, що ви зобов’язані піклуватися про партнера, і це правильно. Але якщо ви не будете любити себе, піклуватися про своєму емоційному і фізичному здоров’ї, у вас навряд чи вистачить на це енергії. Тому, намагаючись зробити життя партнера більш комфортною, не забувайте і про свій комфорт. І, звичайно, не варто забувати про те, що турбота повинна бути взаємною. Віддаючи свої сили і час чоловікові, вам просто необхідно отримувати від нього турботу, – для гармонійного енергообміну.

Секс за бажанням, а не з почуття боргу

Здавалося б, це очевидна річ: секс повинен відбуватися тільки за взаємною згодою, коли він і вона цього хочуть. Однак на практиці частенько буває інакше: ви погоджуєтеся з почуття подяки, співчуття, просто тому, що це здається самим простим рішенням. Підсвідомо ви стаєте на позицію жертви, сприймаєте саму ніжну близькість як акт агресії. Чи варто говорити, що це ніяк не покращує ваші відносини?

У здорових відносинах люди вміють говорити про секс, своїх потребах, бажаннях – і про небажання теж. Не відчувати постійного цілодобового потягу – абсолютно нормально. І говорити про це своєму партнеру в такій формі, щоб відмова його не образив – теж.

Визнання відповідальності за відносини

У здорових відносинах ніхто не чекає, що один партнер буде джерелом, що гарантує добробут і щастя в парі. Адже за них відповідають обидва. А значить, обидва докладають емоційні зусилля для того, щоб створити ці стосунки гармонійними. Кожен бере на себе шматочок відповідальності: за те, щоб партнерові було затишно і комфортно, за те, щоб приймати рішення, які влаштували б обох, за те, щоб відносини ставали більш відвертими і приємними.

Довіра як заставу фізичної та емоційної безпеки

Довіра в дрібницях і у великих питаннях – обов’язковий елемент здорових відносин. Ви можете спокійно відправитися на вечірку без чоловіка, знаючи, що він не влаштує сцену ревнощів. Ви можете ділитися з ним своїми переживаннями і страхами, знаючи, що він не буде їх висміювати. Ви впевнені в тому, що він зробить те, про що пообіцяв. Ви не боїтеся довірити йому свій телефон, тому що знаєте: він не буде перевіряти списки контактів і відправлені повідомлення. І ви, і ваш партнер відчуваєте себе в безпеці поряд один з одним.