Землеробство

Чому небезпечно для рослини, якщо на ньому взимку залишилися листя

Підготовка саду до періоду холодів – важливий захід, який я ретельно здійснюю восени. Обрізаю і білю дерева, обеззараживаю, проводжу вологозарядний полив. Деякі садівники залишають на рослинах торішнє листя, проте я цього робити вкрай не рекомендую. І ось чому.

Чому рослини не скидають листя восени

Листопад – природне явище. Він говорить про те, що рослина готується до періоду спокою. Однак, якщо дерево в листопаді варто з листям, значить хімічні процеси, як і раніше тривають. Взимку, в період холодів і морозів, це небезпечно і може призвести до зниження імунітету, погіршення плодоношення або навіть загибелі. Причин, за якими рослини не скидають листя, може бути кілька:

  1. Порушення схеми внесення добрив. Використано велику кількість азоту в пізні терміни.
  2. Кліматичні аномалії. Посушливе літо і дощова осінь.
  3. Вірусні або інфекційні захворювання.
  4. Невірно вибраний сорт.
  5. Раннє настання холодів і заморозків.
  6. Надлишок вологи.
  7. Занадто велика кількість підживлень.

Якщо залишити листя на гілках, вони будуть поступово витягати вологу з кореня, витрачати сили. Дерево не зможе нормально підготуватися до періоду спокою. У такому разі саду потрібна допомога. Я раджу вдатися до наступних дій.

Видалення листя

Листя і плоди обов’язково видаляю. Вони не тільки витягають сили, але і стають джерелом небезпечних захворювань, на них можуть зимувати личинки комах-шкідників. Спори грибкових захворювань зимують на листках і в таких плодах. Навесні, як тільки на вулиці стає тепло, починають активно поширюватися і заражати не тільки це ж дерево, але і сусідні. Навесні такі рослини я обробляю мідним купоросом. Ретельно обприскую не тільки крону, але й грунт навколо. Вибираю час, коли бруньки набубнявіли, але ще не розкрилися. Як тільки на вулиці стало тепло, і минула загроза поворотних заморозків, сад обробляю інсектицидами.

Заходи профілактики

Щоб плодові рослини благополучно підготувалися до зими і успішно перенесли морози, я здійснюю ряд профілактичних заходів.

Внесення добрив

З настанням осені скорочую кількість підживлень. Уникаю препаратів, що містять азот. У середині жовтня в пристовбурні кола вношу калійні і фосфорні сполуки. Рекомендую використовувати калімагнезію і суперфосфат. Елементи зміцнять кореневу систему дерев, підвищать їх стійкість до погодних змін і низьких температур.

Обробка грунту

Обов’язково з пристовбурового кола ретельно прибираю опале листя, бур’янисту траву та інші рослинні рештки – в них можуть зимувати спори грибкових захворювань і личинки комах-шкідників. Потім перекопую грунт всього прикореневого кола на штик лопати. Процедура зробить ґрунт більш легким, які проводять повітря і вологу.

Вологозарядний полив

До настання заморозків здійснюю вологозарядний полив. Оскільки грунт буде добре зволоженою, а значить довше промерзати і зігрівати кореневу систему. Важливо здійснити процедуру правильно. Воду вношу частинами, щоб біля коренів не утворювалися калюжі.

Не рекомендую робити вологозарядний полив, якщо осінь дощова. Перенасичення ґрунту водою може спровокувати зростання нових пагонів, які не встигнуть одревеснеть до зими і вимерзнуть. Листя не встигнуть обпасти.

Знезараження

Плодовий сад після збору врожаю і, як тільки опало листя, обеззараживаю. Це профілактичний захід від різних захворювань і появи комах-паразитів. Дерева обприскую бордоською рідиною або мідним купоросом. Правильна підготовка рослин до зими – запорука того, що дерева успішно перенесуть холоду, а навесні візьмуться зростання.