Про нову редакцію Статуту (ОНОВЛЕНО)

Статут ЖБК є основним і самим важливим документом  ЖБК, яким керується ЖБК у всіх напрямках своєї діяльності.

16 липня 2016 р. був затверджений новий податковий кодекс України. (опублікований в другій половині серпня 2016 р.).

Згідно окремих його положень, а саме тих, що стосуються неприбуткових організацій всі ЖБК повинні розробити затвердити та зареєструвати в державних реєстраційних органах нові редакції Статутів, в іншому разі вони втратять статус неприбуткової організації і будуть платити податки, а також не зможуть отримувати дотації держави на енергозбереження.

Попередні редакції Статутів були однаковими для всіх ЖБК, розроблялись юридичним департаментом житлово-комунального управління КМДА та надавались ЖБК за встановлену плату.

На сьогодні КМДА не має жодного відношення до Статутів ЖБК і вони самі мають їх формувати їх на свій розсуд , за свій кошт і проводити реєстрацію в державних органах в стислі терміни, при тому Статути мають відповідати чинним законам України.

7 вересня 2016 р. Оболонська РДА збирала голів ЖБК Оболонського району для доведення всього вище приведеного.

Правління ЖБК «Суднобудівник-4» ще за три тижні до цього терміну з допомогою юридичної компанії ТОВ «Центр Права» почало формувати новий Статут і ця робота на сьогодні знаходиться на стадії завершення, а саме готуються документи для погодження його з членами ЖБК.

ЖБК не виставляє проект Статуту для загалу в зв’язку з тим, що розроблений Статут є нашою  інтелектуальною власністю.

Члени ЖБК можуть ознайомитись з проектом нової редакції Статуту ЖБК у членів правління відповідних під’їздів починаючи з 12 вересня 2016 р.

Прохання до членів ЖБК: з відповідальністю віднесіться до погодження нової редакції Статуту ЖБК, це дуже важливо для нас.

 

Примітка: 1. Голова ревізійної комісії та члени ревізійної комісії не мають  відношення до пасквілів, які вивішуються на дошках об’яв.

 1. 2. Всю необхідну інформацію по Статуту Ви можете отримати в повному обсязі в прийомні дні.
 1. Плата за Статут з членів ЖБК Збиратись не буде.
 2. Ця ж інформація на офіційному сайті ЖБК: http://sbd4.kiev.ua

Голова правління ЖБК

4 Comments

 1. Закон України №652 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» від 17.07.2015 р.

  Публікації документа

  Голос України від 12.08.2015 — № 147
  Офіційний вісник України від 21.08.2015 — 2015 р., № 64, стор. 235, стаття 2111, код акту 78097/2015
  Урядовий кур’єр від 26.08.2015 — № 155
  Відомості Верховної Ради України від 16.10.2015 — 2015 р., № 42, стор. 2149, стаття 384

 2. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
  ПОСТАНОВА
  13 липня 2016 року № 440
  Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру

 3. Зауваження до нової редакції Статуту
  Кооперативу «Суднобудівник- 4 «

  1. Виключити : розділ 1 п.1.4 речення: За напрямком діяльності Кооператив є житло-будівельним.
  2. Розділ 1 п.1.5 Речення : Кооператив може надавати житлово-будівельні та комунальні послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20% від загального обороту Кооперативу.
  3. Доповнити : Розділ 1 пунктом 1.12 Статут ЖБК «Суднобудівник -4»прийнятий на загальних зборах членів кооперативу та мешканців ж. б. пр. Оболонський 36 на підставі Законів України та зареєстрований. Зміни та доповнення до Статуту кооперативу також підлягають реєстрації.
  Розділ 1 пунктом 1.13 Загальні збори членів кооперативу обирають правління , ревізійну комісію та уповноважених членів кооперативу.
  Загальні збори:
  – приймають рішення про порядок експлуатації житлового будинку;
  – затверджують звіт правління кооперативу про фінансово-господарську діяльність кооперативу за минулий рік та фінансово-господарський план на поточний рік;
  – приймають рішення про надання звільненого житла членам кооперативу;
  -встановлюють розмір та строк внесків на капітальний ремонт згідно дефектних актів та проектно – кошторисної документації;
  -встановлюють розмір внесків на утримання прибудинкової території;
  -встановлюють платню за комунальні послуги згідно діючого законодавства.
  – приймають рішення про порядок та розмір оплати праці та форми заохочення членів правління та ревізійної комісії та інших членів кооперативу;
  – розглядають скарги на дії правління та ревізійної комісії.

  3. В розділі 2 пункт 2 .1 замінити «..а також…» на «…а саме…»
  Розділ 2 пункт 2.1 після слів …колективних інтересів доповнити словами – керуючись законодавством України, житлового кодексу Української РСР закону України «Про кооперацію» рішень і розпоряджень Київської міської державної адміністрації… далі по тексту.
  Викреслити слово : « належного» та сформулювати наступне – утримання будинку та прибудинкової території згідно «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 року №76, рішень і розпоряджень Київської міської адміністрацій.
  Доповнити: речення реалізація прав власників квартир далі по тексту після слів членів Кооперативу згідно Закону «Про кооперацію».
  Доповнити : .пункт 3.4 Розділу 3 словами « Рішенням загальних зборів об»єкти , що перебувають у спільній власності…» далі по тексту.
  З пункту 3.5 вилучити слова- «( Збори уповноважених)»
  Розділ 4 пункт 4.6 Доповнити : « за рішенням загальних зборів членів житлово-будівельного кооперативу «
  Вилучити : Розділ 5.пункт 5.3
  З розділу 5 пункт 5.11 замінити слово «цього» на слово «діючого» Статуту а також вилучити слова –«( більше 6 місяців).
  Доповнити: Розділ 6 пункт 6.1.4 словами : « та до ревізійної комісії»
  Доповнити : Розділ 6 пунктом 6.1.10 – «У встановленому порядку з письмової згоди всіх хто проживає спільно з ним членів сім»ї вселити до займаного жилого приміщення свого чоловіка ( дружину), дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей вказаної згоди не потрібно.
  Доповнити : пунктом 6.1.12 Стягнути з кооперативу вартість проведеного ремонту або зарахувати її в рахунок внесків на експлуатацію і ремонт будинку у випадку ,коли ремонт викликаний об»єктами спільної власності , а кооператив не виконав своїх обов»язків по ремонту.
  Пунктом 6.1.13 Член кооперативу та члени його сім»ї,що проживають разом з ним можуть за взаємною згодою дозволити тимчасове проживання в їх жилому приміщенні осіб( тимчасових мешканців ) опікунів або піклувальників ,які не є членами сім»ї члена кооперативу. Тимчасові мешканці на вимогу членів кооперативу або членів їх сімей , зобов»язані негайно звільнити приміщення.
  Пункт 6.1.14 При проведенні капітального ремонту жилого будинку житлового будинку, коли він не може бути проведений без виселення громадян Кооператив вирішує питання переселення громадян в інше жиле приміщення з Київською міською державною адміністрацією.
  Пункт 6.1.14 Члени кооперативу мають право звернутись з проханням про виконання ремонту об»єктів спільної власності стояків сантехнічних мереж каналізації, холодної та гарячої води, опалення за рахунок загальних відрахувань, що проводяться кожний місяць.
  Вилучити : пункт 6.2.4
  Доповнити : в пункті 6.2.6» … після слів будівельні конструкції , які оточують квартиру крім зовнішніх поверхонь …» та Вилучити слово «технічні» на сантехнічні до першого крана перед стояком та інші комунікацій…»
  Вилучити: слова»…які проходять в його квартирі …»
  Вилучити: пункт 6.2.8
  Вилучити в пункті 6.2.9 речення : В разі виявлення таких порушень член Кооперативу або власник квартири (нежитлового приміщення) зобов»язаний повернути систему опалювання належної його квартири (приміщення) у попередній стан передбачений проектом будинку. Замінити слова за три роки на три місяці.
  Пункт 6.2.10 вилучити слово» Зборів уповноважених.»
  Вилучити з пунктів 7.1.11 та 7.1.10 слова «збори уповноважених».
  Замінити в п.7.1.15 3 роки на 3 місяці.
  Доповнити : Розділ 7. пункт 7.1 словами : « За рішенням загальних зборів та діючого законодавства» визначати порядок обслуговування далі по тексту.
  В п.7.1.16 Вилучити ( зборів уповноважених), та доповнити: « …згідно актів та висновків комісії про доцільність виконання робіт, проектно-кошторисної документації приймати рішення про банківські кредити ..
  Доповнити: п.7.2.1 реченням : Виконувати вимоги Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій рішень та розпоряджень Київської міської адміністрацій, вимоги Статуту Кооперативу та рішень Загальних зборів.
  Доповнити розділ 7 пункт 7.2.4 після слів :Здійснювати ремонт будинку доповнити:після висновків комісії з членів кооперативу з залученням необхідних спеціалістів на основі дефектних актів та проектно-кошторисної документації далі по
  тексту.
  Доповнити розділ 7пункт 7.2.5 після слів «..членами Кооперативу згідно діючого законодавства та розпоряджень та рішень Київської міської адміністрації для житлових будинків шляхом скликання загальних зборів членів Кооперативу.
  Вилучити слова : ( зборів уповноважених).
  Вилучити з пункту 8.1 слова : ( Зборах уповноважених).
  Вилучити з пункту 8.2 слова : ( Збори уповноважених).
  Доповнити пункт 8.3 після слів :»…чинним законодавством розпоряджень та рішень Київської міської адміністрації для житлових будинків далі по тексту.
  Вилучити : пункт 8.4
  Доповнити пункт 8.5 реченням: При укладених прямих договорах з постачальниками послуг газо-, тепло-, водо-електропостачання та водовідведення власниками квартир
  Житлового будинку сплата платежів виконується згідно прямих договорів.
  Органи управління кооперативу проводять відповідну роботу з постачальниками послуг Київенерго ,Водоканал, Київгаз необхідну для укладання прямих договорів власниками квартир з постачальниками послуг.
  Вилучити : п.8.6, 8.7.
  Пункт 8.9 в протиріччі з пунктом 1.5 цього документу . Якщо Кооператив може надавати послуги ,то оплата таких послуг повинна надходити до кошторису кооперативу, в протиріччі з пунктом 7.1.10 Якщо кооператив може здавати в оренду об»єкти ,що перебувають у спільній власності то надходження коштів також повинно надходити до кошторису Кооперативу.
  Доповнити пункт 8.10 : Квитанції , які надсилаються власникам квартир повинні бути стандартного зразка для житлового фонду по місту Києву з розшифровкою витрат.
  Доповнити в п.9.1 В реченні Загальні збори членів Кооперативу є вищим органом управління Кооперативу.
  Вилучити з п.9.2.3 слова : « …та виведення їх зі складу Правління …».
  Вилучити пункт 9.2.7
  Доповнити п.9.2.9.Затвердження звіту ревізійної комісії за поточний рік.
  Затвердження звіту правління кооперативу про фінансову господарську діяльність Кооперативу за минулий рік та фінансово господарський план на поточний рік.
  Вилучення з п.9.2.11:» Голови ревізійної комісії …»
  Пункт 9.4 Вилучити (Зборів уповноважених).
  Пункт 9.5 Вилучити слова : « Замість Загальних зборів членів кооперативу « Включити:» По поточним питаннях, крім перерахованих пунктах 9.2.1 -9.2.15 можуть скликані Збори уповноважених. Уповноважені обираються та звільняються загальними зборами по одному уповноваженому від 4 (чотирьох) чоловік.
  9.8.1 Вилучити :… уповноважених членів …
  Вилучити пункт : 9.2.12.
  Вилучити з п.9.13 6…«Виконавчий директор (в разі його наявності ) також є особою,
  що належить до виконавчого органу Кооперативу.
  Доповнити пункт 9.13 після Правління забезпечує виконання Кооперативом
  Законодавства України, рішень та розпоряджень Київської адміністрації для
  Жилих будинків..далі по тексту.
  9.13.1. Доповнити: …..послуги перед Кооперативом, порушували законодавст
  во України , діючий Статут,будучи обрані раніше не виконували своїх обов»язків, не приймали участь в діяльності кооперативу, фактично не проживають в даному житловому будинку. Вилучити : (Збори Уповноважених).
  Замінити не менше 3 (трьох) осіб на 7 (сім) осіб. Члени Правління обираються строком
  Замість 5(п»ять) на 2 (два) роки.
  9.13.2 Замінити ….3 (три) роки на 2 ( два)…
  9.13.3 Доповнити : Розглядає усні та письмові звернення власників квартир та надає відповіді згідно законодавства.
  Вилучити:п.9.13.4
  Доповнити п.9.13.6 : Голова Правління та Правління Кооперативу..
  Доповнити п.9.14.1 Підготовка звіту за фінансову-господарську діяльність кооперативу за минулий рік, плану на поточний рік, складає кошторис доходів та витрат на поточний рік та надає їх на затвердження загальним зборам.
  9.14.4 Вилучить ( Зборами Уповноважених).
  9,14.7 Вилучити.
  Доповнити: 9.14.8 відповідно до законодавства та рішень міської адміністрації.
  Вилучити: 9.14.12 Вилучити.
  Доповнити 9.16 за рішенням загальних зборів
  Виключити 9.17 (Зборів уповноважених)
  Вилучити з пункту 9.24 ….. та ревізійної комісії Кооперативу…, виключити (Збори уповноважених).
  Вилучити з пункту 9.25 …..та члени ревізійної комісії Кооперативу….
  Переіменувати Розділ 10 на «Ревізійна комісія житлово-будівельного кооперативу»
  10.1 Здійснює контроль за виконанням Правлінням Законодавства України та рішень міської адміністрації.
  10.2 Перевіряє виконанням рішень загальних зборів та проводить планові ревізії фінансово-господарської діяльності, перевіряє правильність нарахувань та своєчасне внесення платежів на покриття витрат кооперативу.
  10.3 Контролює правильність укладання договорів .
  10.4 Контролює своєчасність розгляду правлінням кооперативу заяв та скарг.
  10.5 У випадку виявлення порушень фінансової дисципліни повідомляє про це загальні збори.
  11.Ліквідаційна комісія та реорганізація Кооперативу.

Напишіть відгук